Alkoholizm – jak leczyć ?

Grudzień 1, 2015 - autor: swiatzegarkow

Na rynku z roku na rok powstają coraz to nowsze sposoby leczenia alkoholizmu, Jednak nie zmiennie już od wielu lat, najpopularniejszą metodą są terapie esperalem. Lek esperal to tak naprawdę substancja czynna jaką jest disulfiram. To właśnie disulfiram sprawia, że metoda ta jest tak skuteczna.

Disulfiram jest związkiem chemicznym, który występuje pod postacią bezbarwnych kryształów. W organizmie disulfiram w połączeniu z alkoholem etylowym zaburza wytwarzanie enzymu biorącego udział w metabolizmie alkoholu i jest odpowiedzialny za przetworzeniu go na bardziej przyswajalną przez człowieka formę.

Człowiek wówczas doświadcza dość przykrych objawów spowodowanych de facto zatruciem alkoholowym. To właśnie obawa przed wystąpieniem owych dolegliwości trzyma osobę uzależnioną na dystans z alkoholem.

Wiele placówek leczenia alkoholizmu stosuje esperal w leczeniu alkoholizmu i wszczepia go podskórnie pacjentom w formie wszywki alkoholowej. Kuracja ta jest wciąż najlepszym farmakologicznym sposobem na rzucenie alkoholizmu i na powrót do normalnego życia.

Więcej informacji o esperalu na : www.wroclaw.wszywki-esperal.pl

Reklamy

Problemy z Kolką?

Twoje dziecko na problemy z kolką niemowlęcą? Pamiętajmy, że kolka niemowląt jest bardzo niebezpieczna. Najlepiej od razu przejść do rzeczy i rozpocząc kurację. W tym celu wykorzystaj produkty medyczne do tego przeznaczone!

lekarz

Szybky i profesjonalny ortopeda Wrocław Ortoclinic zapewnia oprócz profilaktyki także pomoc w rehabilitacji.

%d blogerów lubi to: