Szansa na regenerację komórek

Sierpień 4, 2014 - autor: swiatzegarkow

Nowoczesne lecznictwo wymaga lepszych rozwiązań. Lekarze i naukowcy ścigają się się w wymyślaniu skutecznych sposobów leczenia, które dadzą sobie radę nawet z najgroźniejszymi urazami.

laboratory-glassware-1266835-m

W laboratoriach codziennie przeprowadzane są eksperymenty, które mają na celu stworzenie metod leczenia rzadkich przypadków. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie komórek macierzystych. To zagadkowe pojęcie to duży krok dla medycyny. Mają one dwie umiejętności: teoretycznie mają nieograniczoną liczbę podziałów oraz różnicują się do innych typów komórek. Wyróżniamy podział na dwa rodzaje również biorąc pod uwagę ich pochodzenie:

  • Embrionalne komórki macierzyste Wrocław (ESC) – wytwarzane są z komórek embrionalnych. Są totipotentne lub pluripotente.
  • Somatyczne komórki macierzyste – znajdywane są w tkankach dorosłych organizmów, komórki te są multipotentne lub unipotentne.

Hodowanie komórek macierzystych w kulturach in vitro daje możliwość używania ich w produkcji organizmów transgenicznych. Ludzie wiążą rozwinięcie badań nad nimi z możliwością stosowania terapii komórkowej oraz medycyną regeneracyjną. Komórki macierzyste Wrocław mają spory potencjał.

Reklamy

Problemy z Kolką?

Twoje dziecko na problemy z kolką niemowlęcą? Pamiętajmy, że kolka niemowląt jest bardzo niebezpieczna. Najlepiej od razu przejść do rzeczy i rozpocząc kurację. W tym celu wykorzystaj produkty medyczne do tego przeznaczone!

lekarz

Szybky i profesjonalny ortopeda Wrocław Ortoclinic zapewnia oprócz profilaktyki także pomoc w rehabilitacji.

%d blogerów lubi to: