Innowacyjne metody leczenia

Sierpień 4, 2014 - autor: swiatzegarkow

Aktualnie w lecznictwie pojawił się nowy trend, związany z powrotem do babcinych i efektywnych sposobów leczenia. Coraz powszechniejsza robi się hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami. Pijawka w trakcie zabiegu wsysa martwą krew chorego a w to miejsce daje ok 200 różnorakich substancji, które umożliwiają odratowania np. martwej kończyny a także całkowicie polepszają kondycję organizmu.

Jej unikatowość ma związek z faktem, iż ciężko o lecznicze substancje, które byłyby zamiennikami i miałyby zbliżone właściwości oraz działanie lecznicze jak pijawki. Wykorzystuje się wiele sposobów, które pozwalają wyłonić właściwe miejsce na przystawienie pijawki odpowiednio do stanu pacjenta. Pijawki nie są jednak złotym środkiem na każdą chorobę czy dysfunkcję organizmu, a ponadto nie wszyscy mogą z tej terapii korzystać – chorzy z anemią, za małym ciśnieniem krwi, kobiety spodziewające się dziecka czy dzieci w wieku mniej niż 10 lat to tylko część z nich.

Acupuncture Head
Do innowacyjne leczenie bólu Wrocław stosuje się celowo wyhodowane zwierzęta – nie można ich przechowywać na własną rękę, ponieważ po pierwsze są na liście zagrożonych gatunków a po drugie mogą być nosicielami zakażeń czy infekcji. Hodowlą pijawek na cele lecznicze zajmuje się jedynie jedna jednostka w Polsce a po terapii są one natychmiast utylizowane. Zabieg hirudoterapii ma zbawienny wpływ na podniesienie odporności naszego organizmu a także na obniżenie ciśnienia krwi. Ponadto pijawki wykorzystuje się do zabiegów replantacji różnych kończyn, ale również uszu, piersi czy palców.

Reklamy

Problemy z Kolką?

Twoje dziecko na problemy z kolką niemowlęcą? Pamiętajmy, że kolka niemowląt jest bardzo niebezpieczna. Najlepiej od razu przejść do rzeczy i rozpocząc kurację. W tym celu wykorzystaj produkty medyczne do tego przeznaczone!

lekarz

Szybky i profesjonalny ortopeda Wrocław Ortoclinic zapewnia oprócz profilaktyki także pomoc w rehabilitacji.

%d blogerów lubi to: